Sürdürülebilirlik

Dünya üzerindeki etkimizi iyileştirmeye kararlıyız.

Monte İda için sürdürülebilirlik, markamıza, toplumumuza ve gezegenimize değer katmanın anahtarıdır. Tüketicilerimizi memnun edecek kaliteli ürünler üretmeye devam etmek için çevreyi koruyacak ve iş yapmamızı mümkün kılan insanları destekleyecek şekilde çalışmalıyız. Sürdürülebilir düşünme ve hareket etmenin, daha sağlıklı bir geleceği beslemenin yolu olduğu görüşündeyiz.

İklim değişikliğinin bir gerçek ve büyük bir sorun olduğu inancıyla, çevre bilinci, yenilenebilir enerji ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalığı artırarak gelecek nesillere sürdürülebilirlik sözü veren bir firma olma hedefindeyiz.

Üretim döngüsündeki CO2 emisyonlarının azaltılması en önemli hedeflerimizden biridir. En kaliteli zeytinyağı üretiminin yanı sıra, üretiminin çeşitli aşamalarında karbon içermeyen ve dolayısıyla zararlı emisyonlar açısından sıfır etkiye sahip olan bir zeytinyağı elde etmek öncelikli hedeflerimizdendir.

Kalıcı değişim sağlamak için, en büyük etkiyi yaratabileceğimiz yerlere öncelik veriyoruz, yenilikçi ve ölçülebilir çözümlere odaklanıyoruz ve sektör çapında dönüşümü desteklemek için işbirliği yapıyoruz.

Çabalarımızı kilit alanlara odaklayarak ve belirlenen hedeflere ulaşarak net sıfır karbon emisyonu hedefimize ulaşmak için tarladan rafa uçtan uca bir yaklaşım izliyoruz.

Monte İda olarak hedefimiz için çalışırken geniş ölçekte ve kalıcı ilerleme sağlamaya, işletmemiz ve paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmaya odaklanan farklılaştırılmış sürdürülebilirlik yaklaşımımızla çevre için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.