Hakkımızda

Uygun ailesi olarak köklerimiz Midilli’nin Sarlıca köyüne dayanıyor. Mübadele ile Ayvalık’a gelen dedelerimiz burada zeytinyağı ile hayatlarını sürdürmüşler.
Biz de dedelerimizin yıllar önce başlattığı zeytinyağı geleneğini günümüzün en modern teknolojileri ile birleştirerek üretimini yaptığımız her türlü zeytin ve zeytinyağı ürününü Türkiye’ye ve dünyanın birçok ülkesine satıyoruz.

Monte İda ürünlerini, Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan Havran’da kurulu tesisimizde üretiyoruz. Bilindiği gibi, Kaz Dağları mitolojide İda olarak anılır. Adını taşıdığımız bu dağlar klimatik yapısı ve ekosistemiyle, insan organizması için en ideal havaya sahip olmasıyla ve en lezzetli zeytinlerin yetiştiği topraklar olmasıyla seçkinleşir.

İdeal bir iklimde ve verimli topraklarda yetişen, özel zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağlarını, en uygun koşullarda doğallığı bozulmadan sizlere sunuyoruz.

Bahçelerimiz

Tarihi Troas-Alexandra ile Neandri tarihi kentleri bulunan zeytinliklerimizde erken hasat döneminde bahçelerimizden elle toplanan tek tip zeytinleri doğallığı, lezzeti ve sağlığı bozulmaması için aynı gün içinde soğuk sıkım metoduyla hemen sıkıyoruz. Ve sonunda Monte İda Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı elde ediyoruz…

Fabrikamız

Tesisimiz, Uygun Entegre Zeytinyağı Tesisleri, 1960’lı yıllarda, önce zeytinyağı rafinerisi olarak kapılarını açtı. Ardından kontinü sistem zeytin sıkım, depolama ve dolum üniteleri hizmete girdi.

Fabrikamız bugün 3 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 7 bin metrekareyi aşan bir arazi üzerinde yer alıyor ve ortalama üretim kapasitemiz 10 bin tonu geçiyor.

Çevreyi korumayı “temel görev” sayıyor ve bunun tüm gereklerini FSSC 22000, ISO 9001 ve Helal kalite belgeleri altında yerine getiriyoruz.

Çağdaş yenilikleri günü gününe izlediğimiz ve uyguladığımız fabrikamızda kullandığımız dünya standartlarındaki teknoloji ve sınırsız hijyen yaklaşımıyla Monte İda markası altında ilk günden bugüne hep en iyiyi sunuyoruz.