Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz konu başlıklarını sizin için toparladık.

Evet yapılır. Zeytinyağı ısıya dayanıklıdır. Diğer yağlara göre daha yüksek ısıya dayanabilir ve toksit oluşturmaz. Zeytinyağını kolay kolay yakamazsınız. Çünkü ayçiçeği yağı 170 derecede yanarken Zeytinyağı 210 ve daha üst derecelerde yanmaya başlar. Sızma zeytinyağlarında 210 derecenin altında duman çıktığı görülse de bu zeytinyağının yandığı anlamına gelmez ve bunu herhangi bir zararı yoktur. Yağ tekrar kullanılacaksa mutlaka filtreden geçirilip öyle kullanılmalıdır. Ayrıca uygun sıcaklıkta kullanılmış olsa bile beş defadan fazla kullanılmamalıdır!!! Bu her yağ için geçerlidir.

Natürel Sızma Zeytinyağı zeytinyağları içerisinde kalite yönünden en iyi zeytinyağıdır. Hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmadan basınç veya sızma yöntemiyle çıkarılan santrifüjleme, dinlenme ve süzme gibi fiziksel işlemler neticesinde elde edilen ve doğrudan doğruya tüketilebilen zeytinyağıdır. Natürel sızma zeytinyağları mükemmel tat ve aromaya sahip olup zeytin kokusunu ve tadını en iyi şekilde muhafaza eden zeytinyağıdır. Renginin tonu üretildiği yere göre değişkenlik gösterse de sarı ve yeşil tonlar hâkimdir.

Zeytinyağını her türlü sıcak ve soğuk yemekte rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Zeytinyağını en sevdiğiniz sote et yemeklerinin üzerine dökerek (Serpiştirerek) verdiği tat yönünden diğer yağlarla arasındaki farkı test edin. Et sotenin üzerine döktüğünüzde, hamur işlerinde ve salatalarda kullandığınızda yeni bir tat, tazelik ve canlı bir görünüm yaratır. Zeytinyağını kullanmaya başladığınızda zaman içerisinde diğer yemeklerinizde de kullanarak yeni tatlar keşfetme imkânı bulursunuz.

Zeytinyağını ışıktan korumak, hava ile temasını engellemek ve serin yerde muhafaza etmek gerekir. İki yıl içerisinde tüketilmeli ve diğer yağlarla karıştırılmamalıdır. Koyu renkli cam şişelerde muhafaza edilmesi gerekir.

Ancak, bunun eğitimi için ilgili yerler başvurularak çok daha profesyonel bir şekilde tadım öğrenilebilir.

Renkli şişelerde satılan zeytinyağlarını alın. Unutmayın ki ışık zeytinyağının en büyük düşmanlarından birisidir. Zeytinyağının rengine bakarak kalitesini anlama imkanımız yoktur.
Tatma imkanınız varsa tadın. Taze bir kokusu olması gerekir. İçtikten sonra ağzınızda boşluk bırakması ve bir süre sonra bunun geçmesi gerekir.

Etinin diri olması, canlılığının olması ve sinmemiş olması gerekir. Ayrıca ağzımıza aldığımızda acı bir tat vermemesi, etli olması ve etli kısmı çekirdekten kolay ayrılması önemlidir. Ağzımıza tazelik hissi bırakması gerekir. Natürel zeytinlerin, kostik ile tatlandırılmış zeytinlere göre besin değerinin daha yüksek olduğu unutulmamalıdır. Simsiyah gözüken zeytinlerin boyalı olduğu unutulmamalıdır.

Siparişinizi teslim alırken, ürünlerin EKSİKSİZ, SAĞLAM ve FATURASI ile birlikte geldiğini mutlaka kontrol ediniz. Siparişinize ait faturanın kargo yetkilisi tarafından teslim edilmemiş olması halinde mutlaka 0266 312 22 00 nolu telefon numarasından bizimle irtibata geçiniz.

Kargo yetkilisi, sizden ürünleri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Hasarlı, eksik veya yanlış ürünler bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturmalısınız ve ürünü teslim aldığınıza dair bir imza atmamalısınız. Bu ürünlerin değişimi en kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermeniz gerekmektedir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim işlemi yapılacaktır. Değişimi yapılacak olan ürün ile birlikte orijinal faturası ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir.

Siparişiniz ile ilgili iade ve değişim talepleriniz için Bize Ulaşın formunu kullanarak veya 0266 312 22 00 nolu telefon numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

NOT: Ürün teslimatı sırasında alıcı kişi teslimat adresinde değilse kargo görevlileri bu paketi en yakındaki kargo şubesine bırakırlar.

Gelen ürün öncelikle Kalite Kontrol Departmanı tarafından incelenir ve test edilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Sipariş iptalleriniz için ödeme yaptığınız gün sonuna kadar +90 266 312 22 00 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da ayvalik@monteida.com adresimize, konu başlığında “SİPARİŞ İPTALİ” yazılı mail gönderebilirsiniz. Tarafımıza ileteceğiniz bilgiler, sipariş kayıtlarına geçen bilgilerden farklı olmamalıdır. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iptal işlemi yapılamaz. İade prosedürü uygulanır.

Uygun Rafine Yağ San. ve Tic. Ltd. Şti

Türkiye’nin her yerine en geç 3 (üç) iş günü içerisinde kargo teslimatı gerçekleştirilir. 300 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti SATICI tarafından karşılanır.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde monteida.com tarafından düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

**İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.