monteida

Olgun Hasat Zeytinyağı Nedir?

Olgun Hasat Zeytinyağı Nedir?

Olgun Hasat Zeytinyağı Nedir? Zeytinyağı ülkemizin belirli bölgelerinde üretilen zeytinler ile yapılan bir işlemdir. Zeytinyağı salatalarda yemeklerde tatlılarda ve bununla birlikte diğer besinlerde oldukça sık kullanılan bir lezzettir.

Zeytinyağı yemeklerde kullanımı ile birlikte bazı şeyler içinde tercih edilebilir. Kişilerin cilt yapıları ve lezzetten hariç sağlıkları ile de kullanılabilir.

Birçok farklı alan ve şekilde kullanılan zeytinyağı üretimi birbirine göre değişiklik gösterir. Soğuk sıkım sıcak sıkım erken hasat olgun hasat zeytinyağı gibi birçok farklı başlıkta zeytinyağı incelenebilir. Bu başlıklardan birisi olan olgun hasat ise kısaca şu şekildedir.

Asit oranı ise yine erken hasada göre daha fazla olarak karşımıza çıkıyor. İçerik bakımından erken hasat zeytinyağı daha kıymetli olup tüketilmesi daha iyidir. Olgun hasattan üretilen zeytinyağı ise yemeklerde kullanım için daha iyidir.

Erken Hasat Zeytinyağı Ne demektir?

Erken hasat eylül ayında başlayıp kasım ayının başına kadar süren ve yeşil zeytinler ile yapılan zeytinyağına denilmektedir. Yapılan bu zeytinyağı erken hasat zeytinleri ile üretimi gerçekleşip bununla birlikte ortaya çıkan yağın acılığı yakıcılığı ve mevsimliği yüksek miktarda olmaktadır.

Asit oranı ise tam tersine göre daha yüksek olmaktadır. Olgun hasat zeytinyağı ise zeytinin rengi pembe ve mor iken yapılan bir hasattır. Bu renkte bulunan zeytinlerin kasım ortasından başlayıp ocak ayına kadar sürmesine olgun hasat zeytinyağı denilir. Ortaya çıkan yağ ise erken hasat zeytinyağına göre daha yumuşak bir tada sahiptir.

Zeytinyağı olgun hasat gibi birçok farklı türde karşımıza çıkar. Zeytinyağı faydaları ile bilinip her birinin farklı faydası ve farklı kullanımları bulunuyor. Bununla birlikte zeytinyağı kişinin vücudu ve cildi saçı için son derece faydalıdır.

Zeytinyağı kalitesine dikkat edip o şekilde almak gerekir. Aksi takdirde merdiven altı zeytinyağları kişiye fayda yerine zarar verebilir.

Olgun Hasat Zeytinyağı Fiyatı

Olgun hasat zeytinyağı faydaları ve yararları ile biliniyor. İçerisinde bulunan vitamin ve minareller ile kişiye birçok farklı fayda ve yararı dokunmaktadır.

Böylelikle istenilen özellikte olgun hasat zeytinyağını elde edebilir. Monteida‘nın sizin için kendi bahçelerinden toplandığı zeytinlerinden ürettiği Olgun hasatta zeytinyağını araştırarak almanın faydaları;

  • Böylelikle hem kaliteli olgun hasat zeytinyağına sahip ürünlerimizi hem de en uygun fiyatıyla web sitemizden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Asit oranı ise yine erken hasada göre daha fazla olarak karşımıza çıkıyor. İçerik bakımından erken hasat zeytinyağı daha kıymetli olup tüketilmesi daha iyidir.
  • Olgun hasattan üretilen zeytinyağı ise yemeklerde kullanım için daha iyidir. Bununla birlikte olgun hasat zeytinyağı sadece yemek ile sınırlı kalmayıp her türlü alanda kullanılabilir.