monteida

Zeytinyağı Sabunu Ne İşe Yarar? Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir?

olive oil soap 2022 min

Zeytinyağı Sabunu ne işe yarar? Cilde ve saça faydaları nelerdir? Diye düşündüğümüzde hava kirliliği, işlenmiş paketli gıda tüketiminin artması, mutsuz şehir hayatı ve buna benzer birçok nedenden dolayı kendimize daha iyi bakmamız gerekiyor.

Çeşitli doğal ürünlerle bakımlarımızı desteklemek önem kazanıyor. Kuşkusuz en kıymetli aksesuarımız cildimiz ve saçlarımız.

Sürekli kullandığımız bakım ürünleri olabildiğince doğal olmalı. Hatta yiyebileceğimiz kadar doğal ürünlerden oluşması önemli bir konu. Bu noktada zeytinyağı bizim kurtarıcımız desek abartmış olmayız. Herkesin bildiği üzere zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Uzmanlar sürekli tüketmemizi öneriyor. Sağlık ve güzellik ürünlerinde de hammadde olarak kullanılıyor.

Gerçek zeytinyağından üretilmiş bir sabun düşünün. Faydalarından önce mis gibi doğallık kokan varlığı ile sizi mutlu edecektir. Hayal dünyanızın, negatif duygulardan pozitif duygulara geçiş yapacağı aşikar.

Zeytinyağı sabunu hem cildiniz hem de saçınız için çok faydalı. Bazı sebeplerden dolayı hepimiz zaman zaman kimyasallara maruz kalıyoruz. Sürecin hemen arkasından kullanacağınız zeytinyağı sabunu ile tazelenebilirsiniz. Zeytinyağı sabununun faydalarına gelin birlikte göz atalım.

Nem cilt sağlığı için önemlidir. Bol bol sıvı tüketmek, sağlıklı beslenmek ve zeytinyağı sabunu kullanmak cildinize nem konusunda destek verecektir. Doğal zeytinyağı sabununda bulunan E vitamini de bu sürecin kaynağını oluşturuyor. Temizlik eşittir güzel bir cilt demek. Cildimizin temiz olması bizi hem sağlıklı hem de güzel gösterecektir. Doğal zeytinyağı sabunu cilt dokusunda bulunan gözenekleri temizleyerek açar ve cildin nefes almasını sağlar. Bu da tamamlanmış bir cilt temizliği demektir.

Gençlik dediğimizde zeytin ağacı aklımıza geliyor. Çünkü kendini yenileme özelliğine sahip bu ağaç botanik dilinde de “ölmez ağaç” olarak adlandırılıyor. Böyle bir ağacın suyu olan zeytinyağı ve ondan yapılan sabunun cilt yaşlanmalarını geciktirdiği bilinmektedir. Cilt dokusunu yenileyen vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı olan bu doğal ürün Akdeniz ikliminin gençlik sırlarından biri diyebiliriz.

Cildimiz çok hassastır. Çeşitli nedenlerden dolayı sivilceler çıkabilir ya da tahriş olabilir. İyileşme süreçleri bizim için çok önemlidir. Bu noktada da zeytinyağı sabununun hücre yenileyici özelliğinden faydalanabiliriz.

Saçlar için zeytinyağı sabunu çok faydalı. Dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak hepimizin ideali. Ya da sahip olduğumuz muhteşem saçların hep öyle kalmasını sağlamak bizim sonsuz arzumuz. Bu konuda da zeytinyağı sabunu bizim baş kahramanımız.

Saçların en çok ihtiyaç duyduğu E ve C vitamini zeytinyağı sabununun içinde yüksek oranda bulunuyor. Saç diplerinde bulunan yaralar, kepek sorunu, saçların dökülmesi, solgun görünen saçlar, kolay kopan saç yapısı gibi birçok sorun gündemimizde olabiliyor.

Zeytinyağı sabunu düzenli kullanıldığında, tüm bu sorunlarınızın çözümünde size destek olacaktır. Kimyasallara alerjisi olan ve saçlarının kısa sürede uzamasını isteyen kişilere uzmanlar doğal ürünler arasında zeytinyağı sabununu da önermektedir.